Akademia Power BI kurs on-line z trenerem

Ostatnia aktualizacja
8 maja, 2024
Opinie
Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Page Link
Udostępnij w mediach społecznościowych

O kursie

W 3 miesiące ZDOBĄDZ TYTUŁ Power BI Data Analyst Associate

AKADEMIA POWER BI

przygotowująca do egzaminu PL-300 Microsoft

 

TRYB ZDALNY z trenerem

44 godziny zajęć na żywo w 11 modułach 4 godzinnych
+20 h pracy samodzielnej

3 godziny indywidulanych konsultacji przygotowujących do egzaminu

VOUCHER NA EGZAMIN PL-300

EDYCJA DZIENNA (bloki 4 godzinne, 2x w tygodniu, godz.: 17:00-21:00)

Terminy :

  1. 16 kwietnia moduł 1
  2. 18 kwietnia moduł 2
  3. 23 kwietnia moduł 3
  4. 25 kwietnia moduł 4
  5. 7 maja moduł 5
  6. 9 maja moduł 6
  7. 21 maja moduł 7
  8. 23 maja moduł 8
  9. 11 czerwca moduł 9
  10. 13 czerwca moduł 10
  11. 18 czerwca moduł 11

 

EDYCJA WEEKENDOWA (bloki 8 godzinne – wybrane soboty, godz.: 8:00-16:00)

Terminy:

  1. 13 kwietnia moduł 1 i 2
  2. 20 kwietnia moduł 3 i 4
  3. 18 maja moduł 5 i 6
  4. 25 maja moduł 7 i 8
  5. 8 czerwca moduł 9 i 10
  6. 15 czerwca moduł 11

 

 Prowadzący:
  • Karol Domański – Ekspert w zakresie programu do analizy danych Microsoft Power BI
  • Przemysław Maślankiewicz – Ekspert w technologiach Microsoft z zakresu programów Buisness Intelligence
  • Ryszard Werecki – Trener IT z obszarów analizy, wizualizacji i prezentacji danych za pomocą narzędzi Microsoft

 

Warunki udziału

Cena: 4500 PLN BRUTTO – możliwość zapisu poprzez koszyk na stronie i opłacenia on-line (gwarancja miejsca) w uwagach prosimy o informację o wybranym trybie zajęć (weekendowe czy dzienne)

lub 1500 PLN BRUTTO miesięcznie (3 raty) – prosimy o kontakt z firmą: info@pcopen.pl

 

  • Możliwość rezygnacji na 5 dni przed terminem rozpoczęcia bez kosztowo
  • Możliwa płatność ratalna
  • Możliwość przeniesienia z grupy popołudniowej do weekendowej i odwrotnie
  • W przypadku nieobecności na zajęciach uzyskanie nagrania do samodzielnej nauki
Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

  • Pracy z narzędziami Power BI w MS Excel
  • Przekształcania i pobierania danych za pomocą Power Query
  • Struktury języka M
  • Tworzenia modeli danych
  • Programowania w języku DAX
  • Tworzenia raportów w Power BI
  • Publikowania raportów w usłudze Power BI
  • Zarządzania zabezpieczeniami raportów

Zawartość kursu

Podstawy pracy w Power Query
Podczas warsztatów przypomnisz sobie tematy związane z tabelami przestawnymi oraz tworzeniem dashboardów. Poznacz podstawowe zasady pracy z Power Query oraz nauczysz się podstawowych przekształceń danych pod kątem ich przyszłej automatyzacji. Po spotkaniu będziesz potrafił w swobodny sposób pracować na tabelach przestawnych oraz przekształcać nieprawidłowe dane za pomocą interfejsu Power Query. Poznasz także mechanizmy zarządzające programem.

  • Nagranie lekcji do odsłuchania
    00:00
  • Pliki do ćwiczeń
    00:00

Łączenie plików i praca na zapytaniach
Podczas warsztatów nauczysz się jak automatycznie łączyć pliki o jednakowej strukturze z wielu folderów, arkuszy w skoroszycie. Ponadto uzyskasz wiedzę jak łączyć tylko wskazane arkusze z plików, jak zarządzać arkuszami ukrytymi oraz jak dostawić dodatków kolumny z nazwą pliku lub arkusza. Podczas warsztatów także nauczysz się tworzyć tabelę konwersji aby połączyć pliki o niejednakowej strukturze danych. Po spotkaniu będziesz potrafił w swobodny sposób łączyć wiele plików w jedno zapytanie w najbardziej skomplikowany sposób. Połączysz pliki podobne do siebie ale także całkowicie różne strukturalnie.

Wyszukiwanie, instrukcje warunkowe i podstawy języka M
Dzięki wiedzy i narzędziom przedstawionym w tej części kursu, dowiesz się jak wyszukiwać dane z innych tabel po wskazanych kluczach za pomocą różnych rodzajów sprzężeń oraz pisać instrukcje warunkowe w Power Query. Na warsztatach także poznasz składnie języka M oraz zasady jego działania. Moduł jest dedykowany osobom, które często wykorzystują w MS Excel funkcję Wyszukaj.pionowo, Jeżeli itp.

Budowanie modelu danych i podstawy DAX
Spotkanie poświęcone będzie dobrym zasadom budowania modelu danych w Power Pivot i Power BI. Podczas zajęć zapoznasz się z relacjami między tabelami, schematami modelowania danych, kardynalnością, kierunkami filtrowania krzyżowego – czyli elementami które zagwarantują Tobie dalszą bezproblemową pracę w języku DAX aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Podczas warsztatów nauczysz się także podstaw języka DAX oraz tworzenia tabeli dat niezbędnej do dalszej pracy w modelu danych. Moduł jest dedykowany osobom, które potrafią już przekształcać i łączyć dane w Power Query i chcą zacząć pracować z relacyjnym modelem danych w Power Pivot lub Power BI.

Tworzenie dashboardów w Power BI Desktop
Moduł poświęcony jest poznaniu dobrych praktyk i zasad tworzenia prostych wizualizacji i dashboardów w Power BI Desktop. Podczas warsztatów dowiesz się w jaki sposób wykorzystywać wszystkie standardowe wizualizację, nauczysz się zmieniać formaty, kolory, efekty aby dostosować dashboardy pod swoje oczekiwania. Na spotkaniu nie będziemy używać kodu DAX, natomiast skupimy się na zapoznaniu się z możliwościami wizualizacyjnymi Power BI. Dowiesz się zastosować formatowanie warunkowe, użyć różnych typów wykresów, wyłączyć interakcję między wizualizacjami, zbudować dynamiczne przejścia między stronami raportu. Moduł jest dedykowany osobom, które potrafią już przekształcać i łączyć dane w Power Query i chcą zacząć tworzyć atrakcyjne wizualizację w Power BI.

Funkcje Time Intelligence
Dzięki modułowi poznasz funkcję typu Time Intelligence czyli inteligentną analizę czasową, które pozwolą Tobie wykonywać zaawansowane wyliczenia biznesowe w DAX porównujące w dynamiczny sposób różne okresy czasowe. Nauczysz się jak wyliczać dynamiki wzrostów/spadków oraz tworzyć KPI (Kluczowe wskaźniki wydajności) analogicznych okresów, poprzednich miesięcy, kwartałów lub dowolnie wybranych interwałów czasowych. Poznasz także zasady wyliczeń sumy i średnich kroczących, ruchomych itp oraz nauczysz się optymalizować kod DAX za pomocą zmiennych.

Calculate i funkcje filtrowania
Podczas warsztatów zapoznasz się jak wykorzystać funkcję Calculate do zmiany kontekstu wykonania miar i obliczeń poprzez jej filtry. Zapoznasz się także z funkcjami filtrowania aby wycinać kontekst filtra z zapytania. Ten moduł jest zdecydowanie najważniejszy do zaawansowanej pracy w Power BI i Power Pivot.

Zaawansowane wizualizacje niestandardowe w Power BI
Moduł poświęcony jest tworzeniu zaawansowanych wizualizacji w Power BI za pomocą kodu DAX oraz wbudowanych paramatrów Power BI. Podczas warsztatów dowiesz się w jaki sposób stworzyć tabele szczegółowe aby uzyskać możliwości drążenia danych, tworzyć bookmark oraz dynamiczne przejścia między nimi ale także dowiesz się w jaki sposób tworzyć swoje własne etykiety. Ponadto zapoznasz się z paramatrem What-If, który pozwoli dynamiczne filtrować dane w zależności od wybrania elementu na suwaku czy wielowierszowym fragmentatorze. W tym module popracujesz także na mapach oraz zapoznasz się z wizualizacjami pobranymi dodatkowo do pliku. Będzie to pierwszy moduł gdzie rozpoczniemy pracować z funkcjami manipulowania tabelami.

Usługa Power BI i zabezpieczenia RLS
Moduł poświęcony jest pracy w Power BI Service czyli usłudze Power BI. Podczas warsztatów dowiesz się jak publikować, udostępniać i zabezpieczać raport innym użytkownikom. Nauczysz się tworzyć role i przypisywać uprawnienia dla wskazanych użytkowników za pomocą zabezpieczeń na poziomie wiersza – RLS). Zapoznasz się także czym są pulpity nawigacyjne, alerty oraz w jaki sposób eksportować dane do plików excel, power point, pdf lub osadzać w innych usługach Power Platform (SharePoint, Power Apps, Teams). Utworzysz także wersję aportu dla urządzeń mobilnych.

Funkcje manipulowania tabelami
Moduł poświęcony jest funkcją języka DAX, które w wyniku swojego działania zwracają nową tabelę, którą można wykorzystać do dalszych obliczeń w Power BI. Podczas tego warsztatu zapoznasz się w jaki sposób tworzyć tabele tymczasowe aby wykorzystać je do manipulowania istniejącymi tabelami.

Dodatki Power BI i DAX dla ambitnych
Moduł poświęcony jest dodatkom Power BI jak DAX Studio i Tabular Editor. Podczas tych warsztatów zapoznasz się z innym podejściem do języka DAX i wykorzystasz go jako język zapytań w DAX Studio (podobnie jak SQL w SSMS). Nauczysz się odpytywać relacyjną bazę danych, poznasz instrukcję EVALUATE, ORDER BY i wiele innych możliwości zapytań aby uzyskać przefiltrowaną tabelę z bazy danych. Ponadto uzyskasz wiedzę jak stworzyć grupy obliczane w Tabular Editor aby Twoja dotąd automatyczna pracy w Power BI stała się jeszcze bardziej automatyczna. Zapoznasz się z funkcją SELECTEDMEASURE() w Tabular Editor. Ostatnim elementem warsztatów będzie praca w Power BI Desktop gdzie stworzysz bardzo zaawansowane miary na podstawie zmiennych i funkcji do manipulowania tabelami obliczające hierarchię Rodzic – Dziecko, Porównywanie tych samych okresów itp.

Oceny i recenzje uczniów

Brak recenzji
Brak recenzji