MS Excel analiza danych z Power BI

Ostatnia aktualizacja
14 czerwca, 2024
Opinie
Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Page Link
Udostępnij w mediach społecznościowych

O kursie

Podczas kursu dowiesz zaprezentowane zostaną sposoby obrabiania dużych zbiorów danych, często z systemów niespójnych z MS Excel, przechowywujących dane w innych formatach czy też w sposób rozporoszony. Kursanci dowiedzą się jak dane z wielu źródeł łączyć w jeden model danych, przeprowadzać jego analizę i prezentować dane w panelach menadżerskich (Dashboard). Główne narzędzia poznane na zajęciach:

 • Power Query – narzędzie służące do łączenia Excel-a z najróżniejszymi źródłami danych, przekształcania danych w prawidłowe formaty i ładowanie ich do modelu danych i/lub tabel w Excel i/lub bezpośrednio do tabel przestawnych.
 • Power Pivot – narzędzie służące do tworzenia modeli danych. Za pomocą Power Pivot można połączyć dane pochodzące z różnych źródeł (systemów, plików, tabel) za pomocą relacji w jeden zbiór (model) danych, po czym te dane można analizować w jednej wspólnej tabeli przestawnej.
 • Panel menadżerski (dashboard) – arkusz prezentacji wyników, łączący w wspólne działanie narzędzia analizy, wizualizacji danych i możliwości w prosty sposób ich przełączania. W tym celu w panelach wykorzystuje się najczęściej połączone tabele przestawne, wykresy, wykresy przebiegu w czasie, formatowania warunkowe, fragmentatory i osie czasu.
 • Uczestnik podczas szkolenia dowie się również jak zautomatyzować pracę za pomocą powyższych narzędzi, tzn. w momencie zmiany źródła nie trzeba wszystkiego tworzyć od nowa, wystarczy tylko ODŚWIEŻYĆ analizy.
Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

 • Tworzenia zaawansowanych analiz, prezentacji i wizualizacji danych w Dashboard
 • Używania narzędzia do pobierania i przekształcania danych w Power Query
 • Tworzenia podstawowych modeli danych w Power Pivot

Zawartość kursu

Tabele przestawne
W tej części szkolenia poznasz jedno z najważniejszych narzędzi MS Excel, jakim bez wątpliwości jest tabela przestawna. Dowiesz się jak wstawiać i konfigurować tabelę przestawną jak zarządzać polami, stylami i układami tabeli przestawnej.

 • Wprowadzenie do tabel przestawnych
  21:05
 • Pole wartości tabeli przestawnej
  16:03
 • Odświeżanie i zmiana źródła tabeli przestawnej
  07:47
 • Styl i układ tabeli przestawnej
  04:26
 • Wykresy przestawne
  15:57
 • Fragmentatory
  09:25

Dashboard czyli panel menadżerski
W tej części kursu dowiesz się jak w MS Excel tworzyć Dasboard-y to analizy i prezentacji danych w formie przystępnych i intuicyjnych raportów,

Power Query – pobieranie danych z różnych źródeł
W tej części kursu dowiesz się czym jest Power Query, jak za jego pomocą pobierać dane z różnych źródeł i ładować je do MS Excel

Power Query – wprowadzenie do edytora zapytania
W tej części dowiesz się jak zbudowany jest edytor zapytania Power Query, na jakie elementy warto zwrócić uwagę. Ponadto dowiesz się jak tworzyć przykładowe przekształcenia danych.

Power Query – przekształcanie struktury tabeli
W tej części dowiesz się jak przekształcać strukturę całej tabeli

Power Query – przekształcanie danych w kolumnach
W tej części dowiesz się jak przekształcać dane w kolumnach co też daje możliwość korekty nieprawidłowych danych

Power Query – dodawanie nowych kolumn
Ten moduł kursu poświęcony jest metodą dodawania nowych kolumn do pobieranych danych. Dowiesz się jak tworzyć np. kolumny warunkowe (bez konieczności używania funkcji JEŻELI), jak tworzyć kolumny obliczeniowe czy też jak korzystać z kolumny z przykładów.

Power Query – scalanie zapytań
W tym odcinku dowiesz się jak za pomocą Power Query scalić zapytania po wybranym kluczu / danej. Dzięki tej wiedzy dowiesz się jak pobierać dane z jednej tabeli do drugiej - co do tej pory w MS Excel robił się głownie za pomocą funkcji WYSZUKAJ.PIONOWO()

Power Pivot – modele danych
W tej części kursu dowiesz się do czego służy Power Pivot, jak za jego pomocą tworzyć modele danych i jak dane te prezentować w tabeli przestawnej.

Oceny i recenzje uczniów

Brak recenzji
Brak recenzji